Куми по життю - подільники по легалізації - десятки українських підприємств відмивали гроші в західній Україні.

Чотири місцеві жителі налагодили через фіктивні фірми механізм легалізації доходів.

У Чернівецькій та Івано-Франківській областях правоохоронці викрили масштабну схему відмивання грошей.

Про це повідомляє Служба безпеки України (СБУ):
"Організована група, в яку входили чотири жителі Чернівецької та Івано-Франківської областей, налагодила механізм легалізації (відмивання) доходів, отриманих в процесі економічної діяльності. Для виведення коштів в "тінь" зловмисники на замовлення підприємств проводили безтоварні фінансово-господарські операції з формуванням фіктивного податкового кредиту. На прибутки, отримані в результаті угод, вони закуповували транспортні засоби та нерухомість, земельні ділянки, в т.ч. і в Києві ", - повідомляють в СБУ.

Основний «кістяк» злочинної групи складався із 4-х фірм, які і приймали на себе первинні платежі. Послугами ТОВ «Сервіс Карго Груп» (ЄДПРОУ 40834993), ПП «ЛК Капітал» (ЄДРПОУ 35517174), ТОВ «Альянсавтотрейд» (ЄРДПОУ 40653855) та ПП "Оптітрейд" (ЄРДПОУ 31742504) користувалися кілька десятків підприємств з різних регіонів України. За попередніми оцінками, щомісячний розмір махінацій перевищував 120 млн гривень.

Крім того, правоохоронці з’ясували, що деякі із цих фірм мають між собою і родинні зв’язки – керівники ПП «Оптітрейд» та ПП «ЛК Капітал» є один одному кумами та свояками, тобто одружені на рідних сестрах.

Співробітники спецслужби під час проведення обшуків в офісах і за місцем проживання учасників групи виявили та вилучили 12 млн 760 тисяч гривень, майже 810 тис доларів США і 110 тисяч євро, а також понад 40 печаток і штампів різних підприємств, банківські картки, чекові книжки, оргтехніку і фінансово-бухгалтерську документацію.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 209 і ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України.