Житомирські чорнобильці зможуть обирати – поїхати оздоровитися чи отримати кошти за путівку

Житомир.info: Житомирські чорнобильці зможуть обирати – поїхати оздоровитися чи отримати кошти за путівку

З 1 січня 2018 року житомирські чорнобильці зможуть обрати – поїхати оздоровитися чи отримати грошову компенсацію за путівку. Об этом сообщает dumping.in.ua со ссылкой на СМИ.


Про це у коментарі Житомир.info повідомила начальниця відділу соцзахисту громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської ОДА Вікторія Глушенко 20 листопада.


«На сьогоднішній день у нас обліковано дві черги – одна черга на одержання путівок, а друга на отримання компенсацій. Людина сама вибирає», – зазначила чиновниця.


За її словами, раніше цієї компенсації не було. Варто зазначити, що з 2015 року скористатися цією послугою можуть не всі «чорнобильці».


«Минулого року вийшла постанова №854 і там обов’язковим пунктом іде виплата грошової компенсації з 1 січня 2018 року. До 2015 року у нас були забезпечені всі категорії: 1, 2, 3, 4 і потерпілі діти. З 2015 року, у зв’язку з внесенням змін до Закону України про статус чорнобильців, залишилося право на санаторно-курортне лікування тільки для 1 категорії та дітей-інвалідів», – повідомила Вікторія Глушенко.


Виплата грошової компенсації замість путівки передбачається у розмірі 35% від прожиткового мінімуму, встановленого законом на 1 січня відповідного року. У 2018 році прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, планують встановити на рівні 1373 грн, а отже розмір компенсації становитиме 480₴


У разі виникнення запитань щодо оздоровлення «чорнобильців» телефонуйте за номером: (0412) 42-19-56.


Як повідомляв Житомир.info, у 2015 році житомирським «чорнобильцям» за 11,7 млн.₴ придбали понад 3 тис. путівок у санаторії.


Житомир.info
Джерело статті: “http://www.zhitomir.info/news_170411.html”